XXII Konkurs Kartonowych i Plastikowych

Modeli Redukcyjnych

Sanok 2008

     

XXII Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych w Sanoku zakończony.

Udział wzięło 58 zawodników, którzy zaprezentowali 174 modele. Przyjechali z Brzozowa, Jasła, Krosna, Leska, Nowej Sarzyny, Pełkinii, Równego, Rzeszowa, z Sanoka i Ustrzyk Dolnych,

Jak co roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania, modele prezentowane były w Osiedlowym Domu Kultury PUCHATEK w sposób przejrzysty, zakończenie i wręczenie nagród niezwykle przyjemne.

Spotkały się na tym Konkursie dwa pokolenia modelarzy. Najstarsi, którzy brali udział w pierwszych sanockich konkursach, młodzież i dzieci.

W tym roku poziom zaprezentowanych prac był bardzo wysoki. Wydaje się, że modelarstwo redukcyjne staje się na powrót popularne. Być może takie właśnie konkursy mają pozytywny wpływ na ową popularność. A z całą pewnością Konkurs wpływa na poziom techniczny prezentowanych modeli.

SAMOLOTY

KARTON

Samoloty jednosilnikowe

 

Młodzicy

1. Kacper Moskal - Krosno - Camel

2. Paweł Dopart - Krosno - Machi C-202

3. Sebastian Trygar - Krosno - Szpak 2

 

Juniorzy

1. Rafał Grygar - Sanok - Corsair

2. Paweł Wach - Krosno - Ił-2

3. Michał Słyś - Krosno - Me 109

 

Seniorzy

1. Wojciech Buras - Sanok - Hellcat

2. Piotr Nieckarz - Nowa Sarzyna - PZL 130 Orlik

3. Łukasz Tercha - Brzozów - XP-55 Ascender

 

Samoloty wielosilnikowe + helikoptery

 

Juniorzy

1. Rafał Grygar - Sanok - Me 109 Z

2. Maciej Sawicki - Krosno - Tu-2

3. Kamil Henczel - Krosno - Me 110

 

Seniorzy

1. Czesław Trzemżalski - Krosno - Halifax

2. Stanisław Guzik - Krosno - Ki-45 Toryu

3. Mateusz Kopacz - Krosno - K-25

 

Samoloty odrzutowe

 

Młodzicy

1. Dominik Błaż - Krosno - F-5

2. Łukasz Janas - Krosno - Draken

3. Wiktor Kwilosz - Krosno - Mirage 2000

 

Juniorzy + Seniorzy

1. Piotr Nieckarz - Nowa Sarzyna - Su-22

2. Arkadiusz Wojewoda - Krosno - F-4E

3. Maciej Obłój - Krosno - Vigen

PLASTIK

Samoloty jednosilnikowe

 

Młodzicy

1. Kacper Moskal - Krosno - Jak 3

2. Julita Szafraniec - Sanok - Spad XIII

3. Marcin Więckowski - Ustrzyki Dolne - Westland

 

Seniorzy

1. Zdzisław Banasik - Równe - A6 M5 Zero

2. Artur Szafraniec - Sanok - Foker DR 1

3. Krzysztof Rettinger - Lesko - P-11c

 

Samoloty wielosilnikowe

 

Młodzicy

1. Rafał Podsobiński - Lesko - Amiot 143

2. Rafał Podsobiński - Lesko - Breguet 693

3. Rafał Podsobiński - Lesko - Potez 6311

 

Juniorzy + Seniorzy

1. Artur Szafraniec - Sanok - G III

2. Oskar Rettinger - Lesko - PZL 37A Łoś

3. Krzysztof Rettinger - Lesko PZL P 37B Łoś

 

Samoloty odrzutowe

 

Młodzicy

1. Tomasz Podsobiński - Lesko - Su-17 M3

2. Tomasz Podsobiński - Lesko - Su-7

3. Tomasz Podsobiński - Lesko - MiG 21 MF

 

Seniorzy

1. Zdzisław Banasik - Równe - SR 71

2. Józef Szafraniec - Lesko - Tornado F-3

3. Łukasz Tercha - Brzozów - MiG 29

 

Śmigłowce

 

Młodzicy + Juniorzy

1. Kamil Tercha - Brzozów - MH-60K

2. Tomasz Podsobiński - Lesko - Lynks AH 7

3. Tomasz Podsobiński - Lesko - Medikopter

 

Seniorzy

1. Leszek Rąpała - Sanok - Kamow Ka-52

2. Kazimierz Hawryłko - Lesko - Mi-4

3. Kazimierz Hawryłko - Lesko - Mi-2

 

Szybowce

 

Seniorzy

1. Zdzisław Banasik - Równe - Bocian

2. Zdzisław Banasik - Równe - CSS 13 + Bocian

3. Zdzisław Banasik - Równe - Mucha 100 - A

  POJAZDY KOŁOWE

PLASTIK

Młodzicy

1. Jakub Jankisz - Rzeszów - KFZ 234/1

2. Mateusz Wojnar - Rzeszów - Chewrolet

3. Mateusz Bryk - Rzeszów - Schwinwagen

 

Juniorzy

1. Jakub Tomaka - Rzeszów - Opel Blitz

2. Paweł Woźniak - Rzeszów - Horch

3. Krzysztof Rettinger - Lesko - Peguot 307

 

Seniorzy

1. Piotr Perykasza - Rzeszów - Cargo truck

2. Wojciech Tobiasz - Rzeszów - Puma

3. Marcin Luraniec - Rzeszów - Kubelwagen

 

KARTON

Młodzicy + Juniorzy + Seniorzy

1. Mariusz Więckowski - Ustrzyki Dolne - DUT

2. Tomasz Podsobiński - Lesko - s.  pancerny

3. Tomasz Podsobiński - Lesko - s. panc. Wz 29

OKRĘTY

PLASTIK

Juniorzy

1. Maciej Sawicki - Krosno - Dunkerque

2. Kamil Henczek - Krosno - Iowa

3. Michał Słyś - Krosno - U 581

 

Seniorzy

1. Czesław Trzemżalski - Krosno - PT 596

2. Stanisław Guzik -Krosno - Musachi

KARTON

Juniorzy

1. Mateusz Kopacz - Krosno - Victorio Venneto

2. Maciej Sawicki - Krosno - King Georgen V

3. Maciej Sawicki - Krosno - Wodnik

 

Seniorzy

1. Robert Kijak - Jasło - USS Alaska

2. Czesław Trzemrzalski - Krosno - Portlands

3. Robert Kijak - Jasło - ORP Błyskawica

FIGURKI

PLASTIK

Młodzicy + Juniorzy

1. Kacper Kyc - Rzeszów - Rycerz

2. Kacper Kyc - Rzeszów - Czołgista

3. Katarzyna Kozieł - Rzeszów - Żołnierz

Seniorzy

1. Tomasz Dziabas - Sanok - Oficer SS

2. Andrzej Śnigurski - Krosno - Czołgista

3. Marcin Luraniec - Rzeszów - Dragon

RAKIETY

KARTON

Młodzicy + Seniorzy

1. Wojciech Buras - Sanok - Wostok

2. Łukasz Janas - Krosno - Tytan II

3. Bartosz Bogacz - Krosno - Diamant

POJAZDY GĄSIENICOWE

KARTON

Młodzicy + Seniorzy

1. Łukasz Wołoszyn - Sanok - Tiger IV

2. Jakub Zajdel - Krosno - Pantera

3. Wiktor Kwilosz - Krosno - Pantera

 

Juniorzy

1. Mateusz Kopacz - Krosno - Cromwell IV

2. Michał Słyś - Krosno - Kobellblitz

3. Maciej Obłój - Krosno - AV-7

PLASTIK

Młodzicy

1. Łukasz Kozieł - Rzeszów - M-21

2. Dawid Kruk - Rzeszów - Jagdpanter

3. Rafał Podsobiński - Lesko - Challenger

 

Juniorzy

1. Paweł Woźniak - Rzeszów - Ka T-34

2. Paweł Dobrowolski - Rzeszów - Jagtiger

3. Paweł wach - Krosno - Chellenger

 

Seniorzy

1. Wojciech Tobijasz - Rzeszów - Centaur

2. Piotr Perykasza - Rzeszów - KFW IV E

3. Marcin Luraniec - Rzeszów - - Marder

UZBROJENIE

Młodzicy

1. Katarzyna Kozieł - Rzeszów - Armata 25

2. Łukasz Kozieł - Rzeszów - PAK 40

3. Mateusz Bryk - Rzeszów - Flakwierling

 

Seniorzy

1. Piotr Perykasza - Rzeszów - Flak 36

2. Wojciech Tobijasz - Rzeszów - Flak 37

3. Jakub Zajdel - Krosno - Flak 38

DIORAMY

Młodzicy + Juniorzy

1. Paweł Dobrowolski - Rzeszów - Powstanie Warszawskie

2. Bartosz Wojnar - Rzeszów - Załadunek amunicji

3. Mateusz Wojnar - Rzeszów - Wyzwolenie Paryża

 

Seniorzy

1. Marcin Luraniec - Rzeszów - Ostatnie starcie

2. Wojciech Tobijasz - Rzeszów - Afryka 1943

3. Andrzej Śnigórski - Krosno - Afryka, studnia

 

FIGURKI KARTON

Młodzicy

1. Dominik Błaż - Krosno - Legionista

2. Paweł Dopart - Krosno - Piłsudski

3. Witold Budzyński - Rzeszów - Tygrys

 

BUDOWLE KARTON

Młodzicy

1. Patryk Budziak - Krosno - Kościół gotycki

2. Łukasz Janas - Krosno - Katedra gdańska

3. Bartosz Bogacz - Krosno - Dworzec kolejowy

 

Wielkie podziękowania należą się Organizatorom Konkursu, Pani Dyrektor ODK PUCHATEK w Sanoku, Sanockej Spółdzielni Mieszkaniowej i członkom Jury, wielkim znawcom modelarstwa redukcyjnego: Janowi Węgrzyńskiemu, Kazimierzowi Hawryłko i Józefowi Szafrańcowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację.

(ak)

Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

ul. Żwirki i Wigury 9, 38-400 Krosno

modelarze.krosno@interia.pl

tel. 603 178 184