Mistrzostwa Modeli Latających

LIGI OBRONY KRAJU

Kraków - Pobiednik

16 czerwca 2007 r.

 

Mistrzostwa Modeli Latających LOK to specyficzna impreza. Poważne zawody rozgrywane o poważne tytuły, a przeprowadzane w atmosferze dalekiej od agresji i bezpośredniej walki. To bardziej piknik z elementami sportowymi. Życzliwi organizatorzy i sędziowie, rywale to koledzy z innych klubów.

W sobotę 16 czerwca w Krakowie wiało jak diabli. W kierunku na pola uprawne, plantacje i szklarnie. Teren trudny do pościgu chroniony przez właścicieli działek i ich psy  zupełnie nie rozumiejących wartości modelu w stosunku do wartości zadeptanej w pościgu kapusty.

Krosno reprezentowane było przez trzech młodych zawodników. Maciek Sawicki z F1H i F1G, Mateusz Kopacz w F1H i F1G oraz Maciek Krupa w F1H, F1A/M i ewentualnie F1G, gdy warunki pozwolą.

Maciek Sawicki w locie próbnym złamał skrzydło F1H w mocnym wietrze i został wyeliminowany przed rozpoczęciem rywalizacji.

Mateusz w locie próbnym stracił model przeznaczony do startu w mocnym wietrze. Awarii uległ mechanizm determalizatora. Po 2,5 godzinnym pościgu wrócił z ojcem na linię startu tuż przed rozpoczęciem zawodów. Bez modelu.

Organizator zarządził lot z połowy holu i czas maksymalny na 90 sekund. Wszystko to z powodu wiatru dochodzącego w porywach do 12 m/s.

Maciej Krupa w tak trudnych warunkach z połowy holu lata pierwszy lot maksymalnie i jego szanse na zwycięstwo są wielkie, albowiem nikt inny nie potrafił wykonać lotu maksymalnego. Mimo słabego lotu w trzeciej rundzie lokuje się na drugim miejscu w F1H.

W "Jaskółkach" (F1A/M) lata gorzej, ale i tak wystarczająco dobrze, dla zajęcia 3 miejsca.

Startuje wreszcie w F1G i z pomocą swoich rywali zajmuje tam 2 miejsce.

To dobry dzień dla Maćka, wraca z Krakowa z trzema pucharami.

Maciek to dobry zawodnik, może wygrywać na wielu zawodach. Brakuje mu jednak systematycznego treningu i kolejnych startów w zawodach.

Organizatorzy zawodów wyróżnili trzy ekipy uczestniczące w Mistrzostwach. Obok ekipy z Bochni i Kutna nasz, krośnieński zespół został wyróżniony i otrzymał upominek Dowódcy lotniczej jednostki wojskowej z Balic.

 

Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

ul. Żwirki i Wigury 9, 38-400 Krosno

modelarze.krosno@interia.pl

tel. 603 178 184