XXIV Podkarpacki Konkurs

Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych

Sanok 2010

   

Osiedlowy Dom Kultury "Puchatek" w Sanoku jest organizatorem Podkarpackiego Konkursu Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych już od dwudziestu czterech lat.

A w ostatnim okresie impreza ta nabiera rozmachu i staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla mieszkańców Sanoka, którzy odwiedzili wystawę i modelarzy redukcyjnych z całego Podkarpacia.

Swoje prace do konkursu w bieżącym roku złożyli zarówno modelarze doświadczeni i utytułowani jak i młodzi, początkujący. Z porównania tego wynika, że wysoki poziom prac konkursowych mobilizuje wielu modelarzy do doskonalenia swojego rzemiosła. Efektem jest wiele modeli wykonanych z najwyższym pietyzmem i prezentowanych na Konkursie w Sanoku. 

Żadne słowa nie są w stanie opisać piękna pokazanych prac, to po prostu trzeba zobaczyć.

Ekipa SP-14 z Krosna

 

Wyniki Konkursu

 

 

Samoloty jednosilnikowe - karton

młodzicy

1. Miłosz Lenik - Krosno; PZL P-11c

2. Sebastian Gajówka - Krosno; Harward

3. Miłosz Lenik - Krosno; Nieuport 23

juniorzy

1. Jakub Czekański - Krosno; I-16

2. Łukasz Janas - Krosno; Machi MC-202

3. Paweł Dopart - Krosno; Mustang

seniorzy

1. Mariusz Więckowski -  Ustrzyki Dolne; PZL Łoś

2. Wojciech Buras - Sanok; Bf-109

3. Stanisław Guzik - Krosno; Salmson 202

 

Samoloty odrzutowe - karton

młodzik + junior

1. Marcin Więckowski - Ustrzyki Dolne; Me - 262

2. Bartosz Bogacz - Krosno; Ił-62

3. Sebastian Gajówka; TS-11 Iskra

seniorzy

1. Wojciech Buras - Sanok; A-10 Thunderbolt

2. Czesław Trzemżalski - Krosno; Mistel V

3. Michał Słyś - Krosno; Su-22

 

Samoloty odrzutowe - plastik

młodzicy

1. Dominik Wąsacz - Rzeszów; F-111

2. Dominik Szafraniec - Sanok; Buffalo

3. Łukasz Dzwierzyński - Rzeszów; Ił-2

seniorzy

1. Andrzej Śniegórski - Krosno; F-15

2. Józef Szafraniec - Lesko; F-104

3. Mikołaj Kostka - Krosno; Ił-28

 

Samoloty śmigłowe - plastik

juniorzy

1. Jakub Jasiukiewicz - Rzeszów; Spirit

2. Jarosław Wasiński - Lesko; Mustang

3. Julita Szafraniec - Sanok; Jak-11

seniorzy

1. Artur Szafraniec - Sanok; Gotha G-2

2. Jakub Pieluszak - Rzeszów; Mustang Mk-3

3. Mikołaj Kostka - Krosno; Spitfire Mk IX

 

Samoloty cywilne - plastik

senior

1. Kazimierz Hawryłko - Lesko; Jak-12

2. Kazimierz Hawryłko - Lesko; RWD-5

3. Kazimierz Hawryłko - Lesko; CSS-13

 

Śmigłowce - plastik

1. Rafał Podsobiński - Lesko; Ka-52 Aligator

2. Artur Szafraniec - Sanok; Mi-24

3. Paweł Dobrowolski - Rzeszów; Black Hawk

 

Szybowce - plastik + karton

1. Zdzisław Banasik - Równe; ASK-21

2. Zdzisław Banasik - Równe; Jantar 2b

3. Dawid Kupka - Krosno; Zefir

 

Rakiety

1. Mikołaj Kostka - Krosno; Lunar

2. Dawid Kupka - Krosno; Wostok

3. Karol Komarnicki - Krosno; rakieta pocztowa

 

Pojazdy gąsienicowe - karton

juniorzy

1. Jakub Czekański - Krosno; Cromwell

2. Patryk Budziak - Krosno; PZ.Kpfw III

3. Łukasz Janas - Krosno; SU-76 M

seniorzy

1. Janusz Wołoszyn - Sanok; PT-91 Twardy

2. Czesław Trzemżalski - Krosno; PZ.Kpfw IVH

3. Paweł Wach - Krosno; PZInż 140 tp

 

Pojazdy gąsienicowe - plastik

młodzicy

1. Paweł Sala - Rzeszów; LVT Water Bufalo

2. Łukasz Dzwierzyński - Rzeszów; M-10

3. Dawid Kruk - Rzeszów; M-21

juniorzy

1. Tomasz Podsobiński - Lesko; ISU-122

2. Maciej Rembisz - Rzeszów; M-42

3. Bartosz Wojnar - Rzeszów; Churchil

seniorzy

1. Marcin Luraniec - Rzeszów; Tiger 1

2. Piotr Rudziński - Rzeszów; M-24 Persching

3. Adam Dyląg - Jedlicze; Jagdpannter

 

Pojazdy kołowe - plastik

młodzicy

1. Paweł Sala - Rzeszów; DKKW

2. Dawid Kruk - Rzeszów; Horch

3. Dawid Kruk - Rzeszów; BMW z koszem bocznym

juniorzy

1. Jakub Liszcz - Rzeszów; Jamacha

2. Mateusz Bryk - Rzeszów; BMW z koszem

3. Maciej Rembisz - Rzeszów; Ferrari

seniorzy

1. Piotr Rodziński - Rzeszów; DUKW

2. Wojciech Tobijasz - Rzeszów; ZIS 44 ambulans

3. Adam Dyląg - Jedlicze; Piranha

 

Uzbrojenie - plastik

młodzicy

1. Witold Budzyński - Rzeszów; Flak-36

2. Dawid Kruk - Rzeszów; Flak-36

3. Paweł Sala - Rzeszów; Schneider

juniorzy

1. Mateusz Bryk - Rzeszów; SDKFZ 1/5

2. Artur Strączek - Rzeszów; PAK-40

3. Klaudia Dyląg - Jedlicze; PAK 35/36

seniorzy

1. Andrzej Śniegórski - Krosno; Leopold

2. Adam Dyląg - Jedlicze; ZIS-3

3. Paweł Kudroń - Krosno; armata p-panc

 

Budowle

juniorzy

1. Jakub Liszcz - Rzeszów; Wawel

2. Jakub Czekański - Krosno; stacja Warszowice

3. Bartosz Bogacz - Krosno; stacja Baranowice

 

Figury - plastik + karton

juniorzy

1. Jakub Liszcz - Rzeszów; Predator

2. Kacper Kyc - Rzeszów; spadochroniarz

3. Mateusz Bryk - Rzeszów; obsługa rusznicy p-panc

seniorzy

1. Marcin Luraniec - Rzeszów; żołnierz

2. Andrzej Śnigórski - Krosno; piechur krzyżacki

3. Paweł Kudroń - Krosno; templariusz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żaglowce - karton

1. Czesław Trzemżalski - Krosno; łódź Nina

2. Stanisław Guzik - Krosno; łódź Jezusa

3. paweł Dopart - Krosno; łódź św. Wojciecha

 

Okręty - karton

1. Jakub Czekański - Krosno; ORP Dzik

2. Patryk Budziak - Krosno; bocznokołowiec

3. Piotr Panek - Rzeszów; prom artyleryjski

 

Okręty - plastik

1. Piotr Rodziński - Rzeszów; Pibber Mk-2

2. Jakub Pieluszczak - Rzeszów; Jamamoto

3. Panek Piotr - Rzeszów; pancernik Borodino

 

Dioramy

1. Bartosz Wesół - Rzeszów; spadochroniarze

2. Mateusz Wojnar - Rzeszów; Maczkowcy

3. Paweł Sala - Rzeszów; KW 1 w akcji

 

Modele fantazyjne

1. Jakub Liszcz - Rzeszów; diorama kosmiczna

2. Jakub Liszcz - Rzeszów; diorama kosmiczna

 

(ak)

foto: Jakub Czekański

   

Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

ul. Żwirki i Wigury 9, 38-400 Krosno