F 1 F 3 S 6 KARTONOWE PLASTIKI LATAWCE
 

 

II Podhalański Modelarski

Air Show

Nowy Targ 3 - 5 sierpnia 2007 r.

 

Relacja Witolda Kawalca

W dniach 03-05.08.2007r. odbył się w Nowym Targu II Podhalański Modelarski Air Show.

Miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu ze swoim modelem Extra 300. Zdjęcia właściwie pokazują wszystko, dużą liczbę bardzo różnych modeli, począwszy od małych z napędem elektrycznym, po bardzo duże modele akrobacyjne o rozpiętości 3 metrów.

Pogoda, jak to w górach była dość zmienna, ale niedziela była naprawdę słoneczna.

Punktem kulminacyjnym w sobotę była konsumpcja pieczonego prosiaczka po góralsku. Natomiast w niedzielę wspaniały pokaz pilotażu w wykonaniu Wiesława Chmielewskiego modelem Extra 260. Model o rozpiętość 3m, napędzany silnikiem benzynowym DA o poj. 150 cm3. Zresztą za swoje pokazowe wiązanki akrobacyjne, Wiesław Chmielewski został nagrodzony najpierw gromkimi brawami, a na zakończenie imprezy stosownym pucharem. Wiesław Chmielewski należy do ścisłej czołówki modelarskich akrobatów w Polsce i w Europie w klasie F3M.

Na uwagę zasługuje również występ bardzo młodego modelarza, pięcioletniego Mateusza Baraniaka, który całkowicie samodzielnie pilotuje modele RC. Jego tata - Grzegorz, jest czołowym pilotem modeli akrobacyjnych klasy F3A i F3M, swoje umiejętności i wiedzę skutecznie przekazuje synowi.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo dobra organizacja imprezy. Organizatorzy dołożyli ogromnych starań związanych z bezpieczeństwem wykonywanych lotów.

No cóż, do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnym Podhalańskim Modelarskim Air Show.

Witold Kawalec - Krosno