F 1 F 3 S 6 HELI REDUKCYJNE LATAWCE-BALONY
 

W SP 14 latają RC

Witam.

Kiedy w listopadzie 2008 znalazłem sponsora na dwa modele śmigłowców dla modelarni w 14-stce, nie myślałem, że zrodzi się z tego taka fajna sekcja. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły możemy korzystać z sali gimnastycznej i tam szkolimy się w pilotażu modeli, celowo napisałem modeli, a nie śmigłowców, ponieważ latają tam nie tylko śmigłowce. Pod okiem doświadczonych modelarzy nasza młodzież poznaje halowe modele samolotów o napędzie elektrycznym i gumowym.

Przy sprzyjającej pogodzie można polatać na boisku szkolnym, jest to nowe doświadczenie dla naszych młodych modelarzy.

Nie zamykamy naszej działalności jedynie do szkolnych murów, ale przyjmujemy zaproszenia na różne imprezy, jak choćby Piknik Rodzinny, na którym propagujemy działalność Krośnieńskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych.

Bardzo cieszy mnie fakt, iż to co wydawało mi się, że robię dla wąskiego grona młodych modelarzy z 14-stki stało się zabawą wielopokoleniową, dzisiaj na salę w 14-stce przychodzi trzy pokolenia. Najstarszy uczestnik naszych zajęć ma 61 lat i szkoli się na własnym śmigłowcu MINI Bo 105, a najmłodsi kibice naszej sekcji mają 3 lata.

Nasza działalność to nie tylko nauka pilotażu, to również porady, naprawy, regulacje.

Ale przede wszystkim świetna zabawa.

Ten sposób spędzania wolnego czasu, czasu poświęconego naszej młodzieży jest zaraźliwy, ten mały czerwony modelik Hunter’a firmy E-sky oblatujemy j regulujemy dla Domu Kultury w Jaśle.

To co tam mogę robić jest możliwe dzięki wąskiemu gronu ludzi, którzy swój wolny czas poświęcają podtrzymaniu wspaniałych tradycji modelarstwa w Krośnie, za co serdecznie im dziękuję.

Wojtek Irzyk