F 1 F 3 S 6 HELI REDUKCYJNE LATAWCE-BALONY
 
Latamy HELI RC

szkolenie młodych modelarzy

Modelarnia lotnicza w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w Krośnie prowadzi zajęcia modelarskie z dziećmi i młodzieżą od wielu lat. Program szkolenia podstawowego obejmuje budowę latawców, balonów na ogrzane powietrze, modeli wyrzucanych z ręki i modeli swobodnie latających. Dyscypliny modelarstwa lotniczego odpowiednie do wieku młodych modelarzy i stosunkowo niedrogie. Zajęcia prowadzi Stanisław Guzik, doświadczony modelarz, instruktor, zawodnik i wychowawca młodzieży.

Dzięki inicjatywie kol. Wojciecha Irzyka i kol. Guzika udało się pozyskać sponsorów, którzy zakupili dwa śmigłowce RC Lama V3 (sterowane radiem) dla modelarni prowadzonych przez Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych.

18 października 2008 r. zajęcia w modelarni SP 14 wyglądały inaczej.

Mała fotorelacja z zajęć.

Przerywamy zajęcia w pracowni, idziemy na halę sportową latać śmigłowcami

Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów w sposób usystematyzowany i bezpieczny. Tak przygotowany trening jest bardzo efektywny i nie powoduje zbędnego stresu i zniechęcenia z powodu pierwszych niepowodzeń.

Przemek Gunia demonstruje poprawny lot śmigłowcem

Nasze Lamy zostały dzisiaj wyregulowane i oblatane, połączyło to przyjemność latania z małym wykładem teoretycznym. Młodzi modelarze mieli również możliwość sprawdzenia, jak wygląda oblot poważnego modelu śmigłowca. Kol. Przemek Gunia demonstrował swój model zbudowany na bazie mechaniki Belt-CP.

Pierwszy lot helikopterem RC Kamila Henczel. Jego koledzy wykonają następne loty.

Wszyscy bawili się świetnie, a modele w jednym kawałku wróciły na półkę.

 

Wojciech Irzyk

napisz, zapytaj - wirzyk@gmail.com