F 1 F 3 S 6 HELI REDUKCYJNE LATAWCE-BALONY
 

Retrospekcja mojego modelarstwa

Myśląc dzisiaj o moich zainteresowaniach modelarstwem widzę, iż wywodzą się z fascynacji lataniem, tym prawdziwym, w którym siedzę za sterami mojej maszyny i jestem równy ptakom, o czym czytałem w książkach znanych polskich pisarzy okresu wojennego. Tak myśląc jako mały chłopiec zacząłem sklejać modele, budując moje prywatne miniaturowe lotnictwo to latające jak i to plastikowe, tych drugich miałem całkiem pokaźną kolekcję.

Mając 16 lat, wprowadzam moje „dziecięce” marzenia w czyn – zaczynam prawdziwe latanie na kursie szybowcowym w Krośnie, gdzie mam przyjemność poznać wspaniałych ludzi, tych, którzy wnieśli ogromny wkład w historię lotnictwa na Podkarpaciu jak i na świecie. Potem Politechnika Rzeszowska - pilotaż i kolejni ludzie z lotnictwa sanitarnego i cywilnego, którzy uczą mnie szacunku dla żywiołu, jakim jest powietrze.

Następnie WSK Krosno, deska kreślarska i w końcu wydział, gdzie na żywo biorę udział w budowie i certyfikacji pierwszego polskiego szybowca metalowego, jakim jest „Puchatek”.

Wydaje mi się, że właśnie dla tego moje zainteresowania śmigłowcami idą w stronę „makieciarstwa”, a nie latania i sprzętu 3D.

Tyle w formie wstępu i przedstawienia się.

Wojciech Irzyk

wirzyk@gmail.com

Od czego zacząć przygodę z Heli? - część 1

Przygody z Heli ciąg dalszy - część 2