Stanisław Guzik

modelarz - instruktor

   

Po raz czwarty w Krośnie odbył się Bal Charytatywny „Otwartych Serc” organizowany przez Prezydenta Miasta Krosna i Fundację Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej.

Od czterech lat podczas balu prezydent Krosna wyróżnia statuetką osoby, które w swojej pracy, w swojej działalności czy to zawodowej, czy indywidualnej lub społecznej, wykazują się szczególną wrażliwością serca na potrzeby drugiego człowieka.

W tym roku wyróżnienie otrzymał nasz kolega modelarz Stanisław Guzik.

Pan Stanisław Guzik jest niezwykle oddany pracy z młodzieżą. Znakomity wychowawca, który dzięki osobistemu zaangażowaniu, ogromnej pasji i zamiłowaniu do modelarstwa gromadzi wokół siebie uzdolnioną młodzież, zaszczepiając w niej zapał do konstruowania.

Pan Stanisław Guzik to utytułowany modelarz, doświadczony instruktor, wieloletni członek Krośnieńskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. Od 1980 roku prowadzi Modelarnię Lotniczą mieszczącą się obecnie przy Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie. Jego podopieczni uczestniczą w zajęciach, w trakcie których poznają budowę modeli latających począwszy od najprostszych modeli z kartonu, a kończąc na modelach zawodniczych.

Pan Stanisław mobilizuje uczniów do doskonalenia rzemiosła. Efektem ich pracy jest wiele wykonanych z największą starannością modeli prezentowanych na wystawach i odnoszących liczne sukcesy w konkursach.

W trakcie uroczystości Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna powiedział:

Doświadczony modelarz i instruktor, który przez kilkadziesiąt lat inspirował młodych ludzi pasją modelarstwa. Dzięki prowadzonej przez pana działalności młodzi ludzie nauczyli się cierpliwości, dokładności, rozwoju zainteresowań technicznych i politechnicznych. Wykształcił pan wielu mistrzów w zawodach modelarskich na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej. Pański wkład pracy, pomoc dzieciom i dorosłym jest nieprzeceniony.

 

 

źródło: krosno.pl i krosno24.pl

Stanisław Guzik (pierwszy z prawej), Zastępca Prezydenta Bronisław Baran i Prezydent Krosna Piotr Przytocki

 

Pani Maria Penar i Stanisław Guzik

   

Krośnieńskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

ul. Żwirki i Wigury 9, 38-400 Krosno

modelarze.krosno@interia.pl

603 178 184